wyjazd na Cyklady na wyspę Serifos
z ANNĄ PUŚLECKĄ
mail: serifos@annapuslecka.com

Kalimera!
“Chcę pokazać to niezwykłe miejsce wszystkim tym, którzy szukają balansu – alternatywnego sposobu na życie i wypoczynek, z dala od zgiełku i zwariowanego świata, blisko nieskażonej natury, w promieniach słońca, dźwięku cykad i bezbrzeżnego błękitu Morza Egejskiego…”
Nazywam się Anna Puślecka, od niemal 30 lat pracuję w mediach i świecie mody, zajmuję się PR i wizerunkiem marek oraz projektantów, regularnie bywam na wydarzeniach mody na świecie, w tym na Fashion Week w Mediolanie. Zrobiłam wiele wywiadów prasowych i telewizyjnych z najważniejszymi osobowościami światowej mody.
W 2017 roku odkryłam to magiczne miejsce jakim jest wyspa Serifos.

Balans na Cykladach
Ta mała wyspa na Cykladach z każdym rokiem skradała coraz bardziej moje serce. Wreszcie podjęłam decyzję o zmianie życia, słuchaniu swojego serca i intuicji, która podpowiadała mi, że Serifos to jedno z moich miejsc na Ziemi. Na Serifos spędzam kilka miesięcy w roku, tutaj czuję się wspaniale, po prostu u siebie, wśród natury, spokoju, serdecznych ludzi. Tutaj osiągam wewnętrzny spokój, żyję “tu i teraz” i cieszę się dobrym zdrowiem.
Zapraszam na wyjątkowy pobyt ze mną na wyspie Serifos!

Butikowy wyjazd w stylu “slow travel”
TERMIN: 17-26 września 2023
Organizatorem wyjazdu jest Veniti sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ogrodowej 32A/24, 00-896 Warszawa
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników
Turystyki Marszałka Województwa Mazowieckiego
pod numerem 1911.

SERIFOS
– 170 km od Aten, tylko 2 godz. promem na Serifos
– 72 plaże, prawie wszystkie dzikie
– Ponad 115 małych cerkwi
– Błękitno-szmaragdowe morze
– Brak beach clubów i głośnej muzyki
– Bez masowej turystyki i hoteli czy lotniska
– Zapach lawendy, tymianku, rozmarynu
– Niesamowite kolory
– Pyszne jedzenie
– No stress

Mental & Lesuire Retreat – ATRAKCJE
– Yogalates (połączenie Yogi i Pilates)
– Wizyta w bio-pasiece z degustacją miodu
– Zachód słońca i degustacja w organicznej winnicy
– Śladami mitologii – Tron Cyklopa, zwiedzanie wyspy
– Koncert muzyki greckiej na żywo w Deep Blue Villa
oraz dzikie plaże, relaks i słońce.

Plan wyjazdu
Dzień 1 – 17 września (niedziela)
– Wylot z Polski, przelot do Aten.
– Transfer z lotniska w Atenach do portu Pireus.
– Zakwaterowanie w hotelu i ewentualny posiłek.
– Podróż promem z portu Pireus na wyspę Serifos (około 2 godz.), na miejscu około 11.00.
Zakwaterowanie: w willi Deep Blue Villa
Kalo Ampeli / Serifos.

Dzień 2 – 18 września (poniedziałek)
Pobyt na wyspie rozpoczniemy od zasłużonego relaksu po podróży – przejazd na idylliczną plażę Psili Ammos z aksamitnym piaskiem, obrośniętą niskopiennymi tamaryszkami – drzewami typowymi dla greckich plaż. To będzie idealny czas na poznanie grupy. Odpoczywając w cieniu drzew będziemy się wsłuchiwać w niekończące się koncerty cykad, które są jak mantra i mają terapeutyczną dla ducha moc. Tuż przy samej plaży, dosłownie kilka metrów od morza, znajduje się tradycyjna, rodzinna tawerna grecka – dla chętnych możliwość zjedzenia greckiego posiłku. Dalszy ciąg odpoczynku na Psili Ammos, opalanie i kąpiele w turkusowym morzu.
Wieczorem kolacja w porcie Livadi.

Dzień 3 – 19 września (wtorek)
8.00-9.15 – zajęcia z Yogalates.
Śniadanie w willi.
Po śniadaniu przejazd do bio-organicznej pasieki Frygana, która znajduje się na zboczu góry, z widokiem na Morze Egejskie. „Frygana” oznacza formację niskich krzewów i roślin zielnych – występującą na skałach obszaru śródziemnomorskiego, gdzie rośnie m.in. lawenda i tymianek. Frygana to jedna z lepszych manufaktur miodu w Grecji, jej wyroby zdobywają czołowe miejsca na konkursach miodowych. Jej właściciel Nikos opowie o roli pszczół dla środowiska, pokaże jak znaleźć Królową Matkę Pszczół. Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy. Specjalnie dla naszej grupy odbędzie się degustacja miodu pachnącego lawendą i tymiankiem, z możliwością jego zakupu po specjalnych cenach. Przejazd do portu, czas wolny, mini shopping, możliwość zjedzenia lunchu ze specjałami kuchni greckiej. Czas wolny: odpoczynek w willi lub relaks na plaży Vagia, która zachwyca swoją surowością, kryształową wodą i zapierającymi dech zachodami słońca. Wieczorem kolacja w porcie.

Dzień 4 – 20 września (środa)
8.00-9.15 – zajęcia z Yogalates.
Śniadanie w willi.
Atrakcją tego dnia będzie wyprawa do Chory – stolicy Serifos, która znajduje się na samym szczycie wzgórza. Spacerując wąskimi uliczkami między białymi domkami cykladowymi, będziemy podpatrywać niespieszne życie
mieszkańców – wzór do naśladowania. Tu będzie czas na zdjęcia, potem przejście do kościółka, który jest najwyższym punktem widokowym Serifos, z panoramą na port i Morze Egejskie. Napijemy się kawy w typowej kawiarni greckiej kafeneion na głównym placu Chory, delektując się każdą chwilą. W drodze powrotnej zatrzymamy się na zakupy w atelier z lokalną ceramiką typową dla Cyklad – Kerameio, prowadzonym przez siostry – Natasę i Juttę. Tutaj także możliwe warsztaty dla chętnych. „Glina jest materiałem nieustannej eksploracji formy, która zachęca nas do lepszego zrozumienia natury i nas samych”. Praca z gliną może być niezapomnianym doświadczeniem, które inspiruje do bycia tu i teraz. Popołudniowy odpoczynek przewidziany jest na plaży Agios Sostis, która jest wąskim przesmykiem i ma dostęp do morza z dwóch stron. Ozdobą zatoczki z turkusowoszmaragdową wodą jest mała, grecka cerkiew, w której odbywają się odpusty, lokalne wydarzenia, święta oraz śluby. Idealne miejsce na zrobienie klimatycznych zdjęć i filmów.
Wieczorem kolacja w porcie.

Dzień 5 – 21 września (czwartek)
8.00-9.15 – Yogalates. Śniadanie w willi.
Cały dzień spędzimy pod znakiem śródziemnomorskiej wyprawy piknikowej, na dziką i niemal bezludną plażę Kalo Ampeli (tłum. „piękna winnica”), na którą pójdziemy pieszo 20 minut wąskimi ścieżkami między skałkami i pachnącą roślinnością, by wreszcie zobaczyć pięknie położoną, piaszczystą zatoczkę. To jedna z piękniejszych plaż na Serifos, oaza spokoju, osłonięta skałami – ten dzień upłynie nam pod znakiem odpoczynku i totalnego lenistwa, wsłuchiwania się w szum fal i powiew wiatru. Wieczorem, przed wyjściem na kolację zrobimy pamiątkowe zdjęcia z profesjonalnym fotografem na tarasie willi. Kolacja w restauracji.

Dzień 6 – 22 września (piątek)
8.00-9.15 – zajęcia z Yogalates.
Śniadanie w willi.
Po śniadaniu przejazd na północną część wyspy – tam zwiedzimy monastyr Taxiarches z 1527 roku, który był
magazynem skarbów Bizancjum i padał ofiarą pirackich napadów. Do niedawna żył w nim jeden mnich. Po zwiedzaniu przejedziemy na dziką plażę Sikamia. Dla chętnych możliwość obiadu w tawernie. Potem oddamy się relaksowi pod tamaryszkami. W drodze powrotnej z plaży odwiedzimy bio-winnicę Chrysoloras Winery. Na trasie wypijemy kieliszek wina Chrysoloras serwowanego z miniprzekąskami, z widokiem na Morze Egejskie. A w nagrodę, na koniec, dostaniemy najpiękniejszy zachód słońca na Serifos! Kolacja w restauracji w porcie.

Dzień 7 – 23 września (sobota)
8.00-9.15 – Yogalates. Śniadanie w willi.
Pierwszą połowę dnia spędzimy na szlaku mitologii greckiej – Perseusza, jego przygód z Meduzą i jednookim Cyklopem. Na Serifos pozostał po nim Tron, z którego roztacza się wspaniały i niepowtarzalny panoramiczny widok na wyspę – idealnie miejsce na zdjęcia. Po drodze zobaczymy historyczne pozostałości kopalni żelaza i ruiny Domu Gubernatora. Drugą część dnia spędzimy na małej, dzikiej plaży Karavi.
Wieczorem kolacja w porcie.

Dzień 8 – 24 września (niedziela)
8.00-9.15 – Yogalates. Śniadanie w willi.
Wyprawa na dziką plażę LIA, na którą trzeba dojść pieszo wąską ścieżką, mijając krzewy i oleandry. Relaks i cały dzień na plaży.
Wieczorem kolacja na tarasie Deep Blue Villa, z minikoncertem muzyki greckiej na żywo.

Dzień 9 – 25 września (poniedziałek)
Podróż promem z Serifos do portu Pireus. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 – 26 września (wtorek)
Przejazd dedykowanym transportem z portu Pireus na lotnisko w Atenach. Wylot do Warszawy.

Cena i uwagi

Cena za cały pakiet: 2590 EUR + przelot do Aten i z powrotem + hotel w porcie Pireus w obie strony plus prom: Pireus – Serifos – Pireus.
Na wyspę można dotrzeć samodzielnie, bądź skorzystać z naszej propozycji rezerwacji grupowej.
Miejsce zakwaterowania: willa Deep Blue Villa z przepięknym widokiem na Morze Egejskie / lokalizacja Kalo Ampeli / Serifos Island / Greece.
Noclegi w pokoju jednoosobowym z łazienką. niektóre łazienki są przynależne do 2 pokoi.
Dopłata do pokoju z przynależną indywidualną łazienką: 100 EUR.
Grupa 10-15 osób (minimalna ilość do realizacji wyjazdu 6 osób)
Spotkanie z Anną Puślecką na lotnisku w Atenach, przejazd busem do portu Pireus, nocleg, transfer promem na Serifos oraz opieka grupy przez cały pobyt na Serifos.

CENA ZAWIERA
Opieka Anny Puśleckiej podczas pobytu na miejscu.
Codzienne zajęcia z Yogalates (połączenie elementów Yogi i Pilates). Zajęcia prowadzone w jęz. angielskim. Zapewniamy maty oraz przyrządy.
Śniadania w Deep Blue Villa w formie bufetu.
Kolacje w restauracjach i tawernach wg stałego, specjalnie przygotowanego dla grupy menu
(dania z regularnego menu restauracji płatne dodatkowo na miejscu, indywidualnie wg życzenia).
Kolacja w ostatni dzień pobytu w Deep Blue Villa wraz z koncertem muzyki greckiej na żywo.
1 wycieczka do pasieki bio Frygana.
1 wycieczka do bio winnicy Chysoloros.
Zwiedzanie Monasteru Taxiarches z 1572 r., Chory i klasztoru oraz tour po wyspie (Tron Cyklopa).
Zdjęcia z profesjonalnym fotografem.
Transfery z lotniska w Atenach do portu Pireus i z portu Pireus na lotnisko w Atenach.
Transfery podczas całego wyjazdu na Serifos – zwiedzanie wyspy, przejazdy do portu, na kolacje, na plaże – wg programu.
Ubezpieczenie kosztów leczenia. Składka na Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy.

CENA NIE ZAWIERA
Opcjonalne dodatkowe atrakcje, np.:
Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego
Warsztaty ceramiczne dla grupy – nauka tworzenia typowej ceramiki z Cyklad
Rejs łodzią motorową – 4 godziny, zwiedzanie dzikich plaż dostępnych tylko od strony morza
Sporty wodne
Masaże w Deep Blue Villa – 30 minut i 50 minut. Płatność gotówką na miejscu, na zapisy
Bilety komunikacji podmiejskiej, taxi na życzenie.
Konsultacje indywidualne i mentoring z Anną Puślecką w formie rozmowy (godzina zegarowa) – płatność: 50 euro gotówką na miejscu, na zapisy.
Bilety lotnicze (cena biletów zależy od aktualnej oferty linii lotniczych oraz miasta wylotu)
Bilety na prom (ok. 60 euro w jedną stronę)
Hotel w porcie Pireus (między 70-90 euro w jedną stronę)
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Mental & Leisure Retreat
KTO JEDZIE ZE MNĄ?
KONTAKT
mail: serifos@annapuslecka.com
tel. +48 602 69 08 85

Jeszcze więcej szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu znajdziesz tutaj: Prezentacja

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.