III edycja KLUBU ZDROWIA w Katowicach za nami!
Sprawdź co się działo podczas podcastów live z publicznością.

PATRONI MEDIALNI:

PARTNERZY WYDARZENIA:

Anna Puślecka, twórczyni KLUBU ZDROWIA: „Dlaczego nazwałam ten projekt „KLUB ZDROWIA”?

Kluby tenisowe, żeglarskie, golfowe, konne skupiają ludzi mających te same pasje, kochających życie – my też kochamy życie, a naszą pasją jest ZDROWIE”.

Tłumy ludzi zainteresowanych dbaniem o zdrowie przybyły do Hotelu Monopol w Katowicach na III edycję KLUBU ZDROWIA – podcastów live z publicznością! Gośćmi Anny Puśleckiej byli: eksperci komplementarnego podejścia do zdrowia i lekarze. Na maraton inspirujących rozmów prowadzonych przez Annę Puślecką przyjechali Klubowicze nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski.

Pozytywna energia, przyjazna atmosfera, rozmowy w kuluarach, nawiązywanie przyjaźni – taki jest KLUB ZDROWIA. To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą inwestować w swoje zdrowie oraz dla tych którzy lubią ludzi. W KLUBIE ZDROWIA inspirujemy – uczestnicy słuchali rozmów o tym jak można żyć w harmonii i dobrostanie przez wiele, wiele lat.

Obejrzyj relację z III edycji KLUBU ZDROWIA:

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

I am text block.

Goście Anny Puśleckiej w KLUBIE ZDROWIA w Katowicach

Patricia Kazadi

(human story)
wokalistka, aktorka, prezenterka i aktywistka

Temat: „Pokonać endometriozę – jak zadbałam o siebie holistycznie”

Endometrioza to koszmar kobiet na całym świecie, także w Polsce. Sama diagnoza jest niezwykle utrudniona ze względu na rozsiane i różnorodne objawy i trwa ona średnio od 6-7 lat. Jak temu zapobiec? Na jakie dolegliwości należy zwrócić uwagę? Jak ważna w tym wszystkim jest społeczna edukacja? Jak się odżywiać? Jak wspierać i rozmawiać z pacjentkami chorymi na endometriozę, tak aby nie deprecjonować ich cierpienia, a zarazem zmotywować je do dalszej walki o lepszy komfort życia? Jak zadbać o siebie holistycznie?

Bartek Jędrzejak

(human story)
dziennikarz i prezenter TVN

Temat: „Urodziłem się za wcześnie, chciałem dogonić świat i zapomniałem o hamulcu”

“Słoneczny Bartek” – tę uroczą ksywkę otrzymał kiedyś Bartek. Zawsze uśmiechnięty, pogodny (wszak prowadzi w telewizji m.in. pogodę), życzliwy. Przykład człowieka sukcesu. Często jednak obowiązki, nadmiar bodźców i emocji, które towarzyszą tej fascynującej pracy powodują, że zapominamy o SOBIE, naszych potrzebach. U szczytu sukcesu i splendoru Bartek zmagał się z depresją, o czym przyznał otwarcie i podczas tego spotkania opowie jak sobie z tym poradził (depresja to plaga naszych czasów) i jak życiowy sprint wpływa na uśmiech mojego gościa lub jego brak.

Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska

lekarz chorób wewnętrznych, neurofizjolog, specjalista zdrowia publicznego.

Temat: „Cały ten stres”

Czy stres może wywołać chorobę? W jaki sposób stres powoduje pogorszenie w chorobie przewlekłej? Czy można powiedzieć, że warunkiem lepszego samopoczucia i powrotu do zdrowia jest w dużej mierze radzenie sobie ze stresem? Czy prawdą jest, że pozytywne emocje zmieniają fizjologię, biochemię, a nawet anatomię człowieka? W jaki sposób możemy radzić sobie ze stresem w ciężkiej, przewlekłej chorobie? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie tej rozmowy.

Sylwia Pogorzelska

(human story)
autorka książki “Jestem wdzięczna za raka”, mówca motywacyjny, przez wiele lat pracownik korporacyjny na szczeblu managerskim.

Temat: „Jak twoje nastawienie wpływa na zdrowienie”

Jak zgłębić potęgę podświadomości, by zrozumieć dlaczego chorujemy. W leczeniu ważne jest zaufanie, ale to zaufanie zaczyna się od nas samych. Jak nasze myśli i emocje wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne? Pamiętajmy, że pozytywne myślenie i podejście do życia mają ogromne znaczenie. Jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć moc wpływu na zdrowie? Jak radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami podczas procesu zdrowienia? Jak głębiej eksplorować naszą wewnętrzną moc i przekonywać się, że jesteśmy w stanie wpływać na swój proces zdrowienia? Nasze zdrowie jest całościowym doświadczeniem, w którym jesteśmy aktywnymi uczestnikami.

dr Tadeusz Oleszczuk

inekolog i położnik, holista

Temat: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, czyli o programowaniu całego życia już od planowania ciąży”

Czy możliwe jest programowanie zdrowia? Ważne jest dociekanie przyczyn dolegliwości, a nie zmienianie co kilka lat schematów leczenia objawów. Człowiek jest całością, nie zbiorem poszczególnych narządów czy tkanek – dr Oleszczuk w swojej praktyce lekarskiej stawia na holistyczne podejście. Wystarczy jedna dysfunkcja w ciele, by uruchomić domino zmian. Wiele problemów ze zdrowiem ma swoje korzenie w złym odżywianiu i zaburzonej pracy hormonów. Na część czynników nie mamy wpływu (uwarunkowania genetyczne, środowiskowe), ale większość zależy od nas. Wystarczy tylko je sobie uświadomić.

Katarzyna Arkuszyńska

mgr biologii i dietetyk kliniczny

Temat: „Przewlekłe zmęczenie – przyczyny, diagnostyka, suplementacja. Jak odzyskać zdrowie i witalność?”

Chemia w jedzeniu i infekcje pasożytnicze są przyczyną stanów zapalnych w organizmie. Jak radzić sobie z infekcjami, jakie badania wykonać. Jak świadomie kupować produkty spożywcze i jakich wyborów żywieniowych dokonywać, by zapobiegać chorobom przewlekłym i nowotworowym. Rola suplementów – jak mądrze uzupełniać niedobory w organizmie.

Marta Mieloszyk-Pawelec

mgr farmacji, specjalistka od mikroodżywiania i medycyny funkcjonalnej

Temat: „Żyj 120 lat, czyli moc mikroodżywiania i sekrety długowieczności”

Żyjemy coraz dłużej, ale niekoniecznie zdrowiej i piękniej. Jak to zmienić? Jak zachować młody wygląd witalność i sprawność fizyczną. Jak bez niepokoju oczekiwać kolejnych urodzin, co zrobić kiedy pojawiają się pierwsze problemy zdrowotne. Podczas rozmowy omówimy perspektywy na przyszłość oraz innowacje medyczne sprzyjające zdrowemu starzeniu się. Według badań WHO między 2000 a 2050 r. podwoi się globalny odsetek osób w wieku powyżej 60 lat (z 11% do 22%). Wg raportu obecnie większość osób starszych umiera z powodu chorób niezakaźnych, takich jak choroby stylu życia – choroby serca, nowotwory i cukrzyca. Dlatego starzenie się staje się kluczowym tematem XXI wieku!

dr Alicja Puścian

neuronaukowczyni, popularyzatorka nauki, ambasadorka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Temat: „Mózg u steru: nawyki, decyzje, jakość życia”

Nawet najmniejsze codzienne wybory wpływają na to, jak będzie wyglądać nasze życie w długofalowej perspektywie. Jak wykorzystać to, co wiemy na temat mózgu oraz procesów kształtowania zachowania, by podejmować lepsze decyzje w kontekście naszego dobrostanu psychicznego i fizycznego? Jak tworzyć nowe, korzystne nawyki i walczyć z tymi niechcianymi, by poprawiać jakość życia? Jaką rolę odgrywają w tym procesie nasze emocje? O tym wszystkim opowie dr Alicja Puścian, naukowczyni prowadząca interdyscyplinarne badania z pogranicza neuronauki, psychologii i ekonomii behawioralnej.

*dr Alicja Puścian postanowiła przekazać swoje honorarium za udział w KLUBIE ZDROWIA na cele charytatywne. Środki zasilą konto fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Poznaj twórczynię KLUBU ZDROWIA i prowadzącą
podcasty live

Anna Puślecka

Nazywam się Anna Puślecka, od niemal 30 lat pracuję w branży medialnej i świecie mody, skutecznie tworzę wizerunek marek, wydarzeń i osób, pracuję nad ich strategią. Dzięki mojej pracy i działaniom wiele z nich w krótkim czasie zaistniało w mediach i stało się powszechnie rozpoznawalnymi.

Działam aktywnie na rzecz zdrowia, kobiet i praw pacjentów, po tym jak w 2019 roku zachorowałam na nowotwór piersi…

Duża część mojej pracy to także świat mody – współpracuję z polskimi projektantami w zakresie PR i relacji z mediami, jestem producentem kreatywnym spotkań prasowych, gal i eventów.

PATRONI MEDIALNI KLUBU ZDROWIA: Onet, Hello Zdrowie, Ohme.pl

PARTNERZY KLUBU ZDROWIA: Lilou, Sanprobi, Hotel Monopol

ZOBACZ GOŚCI PODCASTÓW LIVE ANNY PUŚLECKIEJ Z II EDYCJI KLUBU ZDROWIA W KINOTECE

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.